Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Buna ziua, As dori sa stiu daca banca are dreptul sa ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Buna ziua, As dori sa stiu daca banca are dreptul sa puna poprire ...

Buna ziua,

As dori sa stiu daca banca are dreptul sa puna poprire pe drepturile de autor, adica sa retina toata suma, tinand cont de faptul ca aceasta suma reprezinta un venit periodic.Multumesc!
Executorul va pune poprire pe cont, banca doar se conformeaza.
Intrebati executorul, dar se pare ca legea nu limiteaza de la executare silita veniturile din drepturi de autor.