avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 502 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Buna ziua, As dori sa stiu daca banca are dreptul sa ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Buna ziua, As dori sa stiu daca banca are dreptul sa puna poprire ...

Buna ziua,

As dori sa stiu daca banca are dreptul sa puna poprire pe drepturile de autor, adica sa retina toata suma, tinand cont de faptul ca aceasta suma reprezinta un venit periodic.Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Dapix , utilizator 14:42, 10 Septembrie 2024
Executorul va pune poprire pe cont, banca doar se conformeaza.
Intrebati executorul, dar se pare ca legea nu limiteaza de la executare silita veniturile din drepturi de autor.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Închidere cont bancar, poprire salariu. cotoilauraligia cotoilauraligia Bună ziua, vă rog să îmi răspundeți la următoarea întrebare: pot închide contul bancar unde îmi este virat salariul dacă am poprire și să ridic ... (vezi toată discuția)
Poprire lauramaria1 lauramaria1 Poate un executor judecătoresc să ia bani din contul firmei pentru o datorie pe care o are un angajat? Mulțumesc (vezi toată discuția)
Executare silita. MARINA11 MARINA11 Am primit de la un executor judecatoresc proprire pe salariul unui angajat (pentru un credit neachitat). Care este procentul maxim care poate fi retinut ... (vezi toată discuția)