avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1948 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bine v am găsit draga comunitate doresc sa aflu și ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bine v am găsit draga comunitate doresc sa aflu și eu ce pot face în următoarea ...

Bună ziua doresc sa aflu și eu ce pot face în următoarea problema:
Sunt o soție vadana cu doi copii majori la casele lor .Am făcut dezbatere acum 1 an dupa sot și suntem coproprietar în acte.Doresc sa vând și sa ma mut în alt oraș iar copii nu sunt deacord cu vânzarea ..le am propus sa le dau ce li se cuvine după tata și nu accepta.
In aceasta problema în care ma aflu va rog sa ma ajutați cu un răspuns.
Va mulțumesc!

Alte discuții în legătură

Succesiune, justitie si morala Sergiu92 Sergiu92 Buna ziua! Descriu urmatoarea situatie: familie din 5 persoane, mama, tata si trei frati. Doua imobile, din care unul in oras si unul la sat. Mama, tata si ... (vezi toată discuția)
Contract si vanzare Doncean Doncean Subiect: Dezbatere colaterala Tata vanzator catre nepoti / fii mei - fara sa stiu, a partii care-i revine (5/8 din constructii si gradina; tata nu a vandut si ... (vezi toată discuția)
Intrebare pol_anca pol_anca Am un apartament cumparat impreuna cu sotul meu, care a decedat si doresc sa-l vand.Pot face acest lucru daca mai am 3 copii majori care nu figureaza pe ... (vezi toată discuția)