Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... La intoarcerea din concediul de crestere copil, ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

La intoarcerea din concediul de crestere copil, angajatorul este ...

La intoarcerea din concediul de crestere copil, angajatorul este obligat sa pastreze angajata minim 6 luni, chiar daca doreste sa se intoarca pe 4 ore/zi si nu pe 8 ore, cum era incadrata inainte de a intra in concediu? Sau angajatorul poate decide desfacerea contractului de munca?
Daca postul de lucru e de 8 ore, nu puteti obliga angajatorul sa va accepte la 4 ore.