avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1948 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... La intoarcerea din concediul de crestere copil, ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

La intoarcerea din concediul de crestere copil, angajatorul este ...

La intoarcerea din concediul de crestere copil, angajatorul este obligat sa pastreze angajata minim 6 luni, chiar daca doreste sa se intoarca pe 4 ore/zi si nu pe 8 ore, cum era incadrata inainte de a intra in concediu? Sau angajatorul poate decide desfacerea contractului de munca?
Cel mai recent răspuns: Dapix , utilizator 18:45, 10 Septembrie 2024
Daca postul de lucru e de 8 ore, nu puteti obliga angajatorul sa va accepte la 4 ore.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Modificare post dupa cic de 2 ani? andreea36 andreea36 Buna-ziua! Doresc sa ma interesez daca este posibil ca la intoarcerea din concediul de 2 ani de crestere copil, angajatorul imi poate modifica postul (pe ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie copil adriana_m1981 adriana_m1981 Buna ziua! Doresc sa va intreb daca abia m-am angajat si nu o sa am 12 luni de munca la nasterea copiilui. Poate sa intre tatal copilui in paternal, iar eu sa ... (vezi toată discuția)
Revenire concediu crestere copil pana la 2 ani BARBU ANA BARBU ANA Buna ziua, Peste cateva zile trebuie sa se intoarca la serviciu,din concediu crestere copil pana la 2 ani,o salariata. Daca intre timp postul ei s-a ocupat, ... (vezi toată discuția)