Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Ani lucrati doar 10 ce fac...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Ani lucrati doar 10 ce fac...

Bună ziua, pentru 10 ani lucrați nu mi se acorda pensie,pot da statul în judecata sa îmi returneze contribuția plătită de mine pentru cei 10 ani ?
2234, utilizator
Nu, nu veți avea câștig de cauză dacă veți da statul în judecată.
Ca să beneficiați de pensie trebuia să munciți minim 15 ani.
Dapix, utilizator
Buna ziua

Nu are nici un rost sa faceti asta, sansele de castig sunt nule pentru ca nu exista nici o prevedere legala care premite returnarea contributiilor platite.