avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 530 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Dacă custodia este comuna ,mama poate schimba ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Dacă custodia este comuna ,mama poate schimba grădiniță copilului ...

Dacă custodia este comuna ,mama poate schimba grădiniță copilului fără înștiințarea tatălui?
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 17:35, 17 Septembrie 2024
Teoretic, nu.
Deciziile se iau de comun acord fiind vorba despre exercitarea autorității părintești în mod egal.
Acum, depinde și despre ce e vorba în concret.
Și-a schimbat mama domiciliul?

Constantin Constanta a scris:

Dacă custodia este comuna ,mama poate schimba grădiniță copilului fără înștiințarea tatălui?

Ultima modificare: Miercuri, 11 Septembrie 2024
Duca Oana, Avocat
Fără acordul tatălui trebuie sa va judecați și sa obțineți hotărâre judecătorească.

București 2024

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reinnoire pasaport copil minor fara acordul celuilalt parinte eagle_free eagle_free buna ziua, As dori si eu o lamurire. Un cuplu de cetateni romani este divortat in spania, iar copilului minor de 9 ani ii expira pasaportul peste cateva ... (vezi toată discuția)
Schimbare hotarare judecatoreasca Erin22 Erin22 Buna ziua. In urma divortului, custodia pentru fetita este comuna, dar minora este la mama. Avand in vedere ca tatal nu se intereseaza de minora, nu plateste ... (vezi toată discuția)
Custodie copil minor oanamaiu oanamaiu Buna ziua, Eu si sotul meu vom divorta, avem impreuna o fetita(4 ani), se pare ca nu putem ajunge la o intelegere de custodie comuna(cum as fi vrut eu) si ... (vezi toată discuția)