Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Dacă custodia este comuna ,mama poate schimba ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Dacă custodia este comuna ,mama poate schimba grădiniță copilului ...

Dacă custodia este comuna ,mama poate schimba grădiniță copilului fără înștiințarea tatălui?
Teoretic, nu.
Deciziile se iau de comun acord fiind vorba despre exercitarea autorității părintești în mod egal.
Acum, depinde și despre ce e vorba în concret.
Și-a schimbat mama domiciliul?

Constantin Constanta a scris:

Dacă custodia este comuna ,mama poate schimba grădiniță copilului fără înștiințarea tatălui?

Duca Oana, Avocat
Fără acordul tatălui trebuie sa va judecați și sa obțineți hotărâre judecătorească.

București 2024