avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 912 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua, am un copil adoptat, am salariul minim pe ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua, am un copil adoptat, am salariul minim pe economie, ...

Buna ziua, am un copil adoptat, am salariul minim pe economie, dar sunt casatorita (sotul meu nu apare pe certificatul de nastere al copilului). Se poate vorbi în cazul meu de "copil care vine dintr-o familie defavorizata"?
Multumesc anticipat pentru raspuns

Alte discuții în legătură

Schimbarea numelui și tatălui din certificat de nastere Sanda07 Sanda07 Buna ziua!Am un băiețel de 12 ani dintr-o relație anterioară care din păcate tatăl copilului a decedat iar eu sunt căsătorită cu o alta persoana și ... (vezi toată discuția)
Acte de casatorie Andreachirea Andreachirea Buna ziua, sunt intr o relație si vrem sa ne căsătorim civil. Eu am o fetiță dintr o relație anterioară, dar pe certificatul ei de naștere nu este ... (vezi toată discuția)
Incredintare, adoptie basu basu Buna ziua, Sunt tatal unui copil rezultat dintr-o relatie extraconjugala. De acord cu mama copilul acesta locuieste cu mine fiind in grija mea . In urma ... (vezi toată discuția)