Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua, am intrat la un unchi in curte si am fost ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua, am intrat la un unchi in curte si am fost acuzat de ...

Buna ziua, am intrat la un unchi in curte si am fost acuzat de tentativa la furt calificat. Dansul vrea sa isi retraga plangerea. Va duce la stingerea raspunderii penale? Sau nu? Avand in vedere ca suntem membri de familie.
Da, își poate retrage plangerea.