Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... bună ziua. am și eu o întrebare. tocmai am pierdut ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

bună ziua. am și eu o întrebare. tocmai am pierdut un proces ...

bună ziua. am și eu o întrebare. tocmai am pierdut un proces în care trebuie să ai permit vecinului să intre în curtea mea mea pentru lucrări la lasă lui dar în hotărâre nu este precizată nici o perioadă de timp în care poate face acele lucrări și nici intervalul orar.
credeți ca dacă aș face apel în acest sens aș putea obține de la instanță o perioadă fixă de lucrări, un interval orar și eventual zilele în care dorește să facă lucrarea?
In functie de actele din dosar, poate merge o lamurire a hotararii, insa asta depinde de ce anume s-a cerut, cum, ce dovezi sunt etc.

Liliana Gradinaru a scris:

In functie de actele din dosar, poate merge o lamurire a hotararii, insa asta depinde de ce anume s-a cerut, cum, ce dovezi sunt etc.

s-a cerut acces pe proprietatea mea pentru lucrări la casa vecinului.