Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am facut un act de vanzare cumparata in care la acel ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am facut un act de vanzare cumparata in care la acel moment aveam ...

Am facut un act de vanzare cumparare, in care , la acel moment aveam statut de casatorita , dar separata de multi ani. Dupa legalizarea acelui act am descoperit ca sunt vaduva de 4 ani . Ce pot face sa modific actul respectiv
Euvaduva, utilizator
Nimic. Actul asa rămâne. Doar ca veți prezenta și o copie după certificatul de deces al soțului.
Nu poate notarul sa rectifice dupa prezentarea certificatului de deces?

raluk0207 a scris:

Nimic. Actul asa rămâne. Doar ca veți prezenta și o copie după certificatul de deces al soțului.

Nu, pentru ca nu e vina lui.
Iar actele nu pot fi modificate pentru împrejurări ivite după încheiea lor (adică faptul ca ați aflat ca a murit, după ce ați încheiat vanzarea)