avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 838 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am facut un act de vanzare cumparata in care la acel ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am facut un act de vanzare cumparata in care la acel moment aveam ...

Am facut un act de vanzare cumparare, in care , la acel moment aveam statut de casatorita , dar separata de multi ani. Dupa legalizarea acelui act am descoperit ca sunt vaduva de 4 ani . Ce pot face sa modific actul respectiv
Ultima modificare: Duminică, 15 Septembrie 2024
Euvaduva, utilizator
Cel mai recent răspuns: raluk0207 , utilizator 07:59, 15 Septembrie 2024
3 din 3 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nimic. Actul asa rămâne. Doar ca veți prezenta și o copie după certificatul de deces al soțului.
Nu poate notarul sa rectifice dupa prezentarea certificatului de deces?

raluk0207 a scris:

Nimic. Actul asa rămâne. Doar ca veți prezenta și o copie după certificatul de deces al soțului.

1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu, pentru ca nu e vina lui.
Iar actele nu pot fi modificate pentru împrejurări ivite după încheiea lor (adică faptul ca ați aflat ca a murit, după ce ați încheiat vanzarea)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reinnoire buletin , nu sint recunoscuta ca vaduva in romania, figurez casatorita sotul meu murind in franta Alex040 Alex040 Buna ziua, Am depus cererea de reinnoire a buletinului acesta fiind expirat. Am depus copii dupa certificatul meu de nastere romanesc, copie dupa ... (vezi toată discuția)
Interesare cornelia77bc cornelia77bc buna ziua, sunt casatorita de 10 ani si de 6 ani locuiesc in apartamentul soacrei,iar anul acesta ia facut sotului meu contract de vanzare cumparare pe ... (vezi toată discuția)
Testament pentru teren al unui veteran de razboi albertin albertin Buna dimineata. O ruda a mamei mele are un testament si... dupa 17 ani a aflat ca trebuie sa faca succesiunea. Unchiul sau a fost veteran de razboi si a ... (vezi toată discuția)