Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... PROBLEME CU TERASA COMUNA DE PE CASA SCARII./ETAJ
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

PROBLEME CU TERASA COMUNA DE PE CASA SCARII./ETAJ

Buna ziua ! In imobilul in care locuiesc de 32 de ani exista la fiecare etaj o terasa cu acces din casa scarii. Pe etaj sunt 2 apartamente care au 2 balcoane proprii si un apartament care are un balcon propriu. Vecinii care au apartament cu un balcon si_au insusit terasa comuna de pe etaj, fara sa ne ceara acceptul si noi nu mai avem acces la terasa comuna de pe scara. Mentionez ca aceea terasa comuna nu a cumparat_o nimeni, atunci, cand s_au cumparat apartamentele, pentru ca este terasa comuna, nu are nimeni act de proprietate pe ea. Ce demersuri trebuie sa fac sa pot avea acces la terasa comuna de pe scara ?
Borsos Adela, utilizator
Sesizati asociatia de proprietari in scris, cu nr. de inregistrare/ data.
Daca nu se ajunge la o intelegere amiabila, posibil sa trebuiasca deschisa o actiune in instanta impotriva vecinului care a acaparat terasa spre uz propriu.