avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 901 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Buna ziua ce inseamna salarul de baza? Este salariul ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna ziua ce inseamna salarul de baza? Este salariul net? Vad ...

Buna ziua ce inseamna salarul de baza? Este salariul net? Vad pe lege5.ro urmatoarele Executor judecătoresc I S 11.200 11.550 11.900 12.300 lei? Din acei 12.300 se iau impozit? Daca da cat sa imi fac o idee
Cel mai recent răspuns: bm2 , utilizator 17:06, 16 Septembrie 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Salariul de baza este salariul de incadrare .

Contributiile sociale obligatorii sunt:
- CAS (contributia de asigurari sociale) – 25%
- CASS (contributia de asigurari sociale de sanatate) -10%

Impozitul pe venit - 10%
Buna ziua in primul rand multumesc. In al 2-lea rand salariul de baza=salariul brut? Din care se scade cele de mai sus? Atata vreau sa stiu daca salariul de baza = salariu brut

Cornel Vasile a scris:

Salariul de baza este salariul de incadrare .

Contributiile sociale obligatorii sunt:
- CAS (contributia de asigurari sociale) – 25%
- CASS (contributia de asigurari sociale de sanatate) -10%

Impozitul pe venit - 10%

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Salarizare pe legislația din 2017? FuguTheFish FuguTheFish Recent am aflat că o companie cu un număr mare de angajați face salarizarea \"pe legislația din 2017\". Întrebarea mea este: Au voie firmele să ... (vezi toată discuția)
Cum se calculeaza venitul din arenda in 2019 ? RicaRamurica RicaRamurica Cum se calculeaza venitul din arenda in 2019? Daca venitul este sub 24960 lei nu se mai plateste contributia de 10 % la sanatate Daca arendasul imi da un ... (vezi toată discuția)
Contributiile datorate de persoanele angajate part-time harmonyall's harmonyall's Daca un angajat are salariul net de 900 lei , avand contract de munca part time de 6 ore, la ce salariul aplic CAS si CASS ? Cum stabilesc salariul brut, in ... (vezi toată discuția)