Forum Discuţii juridice Executare silită Buna ziua ce inseamna salarul de baza? Este salariul ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna ziua ce inseamna salarul de baza? Este salariul net? Vad ...

Buna ziua ce inseamna salarul de baza? Este salariul net? Vad pe lege5.ro urmatoarele Executor judecătoresc I S 11.200 11.550 11.900 12.300 lei? Din acei 12.300 se iau impozit? Daca da cat sa imi fac o idee
Salariul de baza este salariul de incadrare .

Contributiile sociale obligatorii sunt:
- CAS (contributia de asigurari sociale) – 25%
- CASS (contributia de asigurari sociale de sanatate) -10%

Impozitul pe venit - 10%
Buna ziua in primul rand multumesc. In al 2-lea rand salariul de baza=salariul brut? Din care se scade cele de mai sus? Atata vreau sa stiu daca salariul de baza = salariu brut

Cornel Vasile a scris:

Salariul de baza este salariul de incadrare .

Contributiile sociale obligatorii sunt:
- CAS (contributia de asigurari sociale) – 25%
- CASS (contributia de asigurari sociale de sanatate) -10%

Impozitul pe venit - 10%