Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... comert online-comanda anulata
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

comert online-comanda anulata

buna ziua. Am achitat un produs de pe un site, vanzatorul a anulat comanda si nu restituie banii achitati. vreau sa formulez cerere la judecatorie, dar nu stiu temeiul legal (argumentarea in drept, banii au fost achitati de pe societate, deci ANPC nu are competenta). va multumesc
dorin_it, utilizator
imbogatire fara just temei
multumesc
Verificați condițiile de rambursare. Unele site-uri specifică 30 zile. Vânzătorul este din Romania?
da, au trecut 6 luni si nu mai raspund la mail. au tot promis ca vor "transmite dep financiar"
Problema nu se pune dacă o sa castigati(cu toate ca fără a apela la un av măcar pt a va redacta acțiunea exista și aceasta sansa)ci sa aveți ce recupera în cazul executării silite a societății respective.Oricum succes..
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat