Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... discriminare pe criteriu de varsta?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

discriminare pe criteriu de varsta?

Sunt angajat in pragul pensionarii, mai am 3 luni. La nivelul institutiei s-a efectuat o marire de salariu, cu suma minima de 190 lei ( pentru alti colegi s-au dat sume mai mari). Mie nu mi-a fost marit salariul pe motiv ca "oricum ies la pensie". Dar unui coleg care urmeaza sa iasa peste o luna i s-a majorat salariul totusi. Cum se poate ataca o astfel de nedreptate? Multumesc.
Puteti depune o sesizare la CNCD - Consiliul Național pentru Combaterea Discriminării
[ link extern ] /