Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bonus in preaviz demisie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bonus in preaviz demisie

Buna ziua. Sunt in preaviz si in firma s- au marit salariile in luna in care am depus demisia. Pe luna in curs nu s-a semnat nici un act aditional de catre vreun angajat al firmei. Marirea se acorda pe luna ianuarie ca prima tuturor angajatilor mai putin mie pt ca mi am depus demisia. Ceilalti angajati vor semna actul aditional in luna febroarie.
Intrebarea mea este:am dreptul la "prima" avand in vedere ca nu s a semant nici un act si sunt in demisie?
Ca sa primiti un raspuns concludent, ar trebui sa ne postati exact prevederea in baza caruia se acorda acea prima.
Prima este defapt marirea de salariu care nu a fost trecuta in acte. Mi s a spus verbal ca nu o primesc ptr ca mi am depus demisia. Stiu doar ca exista un tabel cu maririle tuturor angajatilor in functie de vechimea acestora.

Cornel Vasile a scris:

Ca sa primiti un raspuns concludent, ar trebui sa ne postati exact prevederea in baza caruia se acorda acea prima.

Cristina1234567890122353673, utilizator
In acest caz, puteti sesiza CNCD - Consiliul National pentru Combaterea Discriminarii
[ link extern ]
Va multumesc!

Cornel Vasile a scris:

In acest caz, puteti sesiza CNCD - Consiliul National pentru Combaterea Discriminarii
[ link extern ]