avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 940 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Cumpararea de vechime contributivitate pentru pensie ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Cumpararea de vechime contributivitate pentru pensie ...

Cumpararea de vechime contributive pentru pensie la limita de virsta se face pina la 31 Decembrie 2024.
Se poate cumpara aceasta vechime inainte de depunerea dosaruli de pensie?
Data de 31 Decembrie reprezinta data limita la care se poate cumpara vechime sau daca ai depus dosarul in Decembrie si raspunsul vine dupa 45 zile cind ai informatia exacta cita vechime mai trebuie pentru completarea celor 15 ani contributivi, poti cumpara vechimea si dupa 1 Ianuarie 2025?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:29, 17 Septembrie 2024
Ca să nu vă complicați, cumpărați acum toți anii de care aveți nevoie.
Dar cumpărați și câteva luni în plus ca să nu vă treziți cu surprize.
Vechimea in munca nu se poate cumpara...doar stagiu de cotizare la pensie se poate cumpara prin astfel de procedeu.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vechime si pensionare marianavatany@yahoo.com marianavatany@yahoo.com Buna ziu.O persoana de sex masculin nascuta in data de 19.01.1964,care a inceput sa lucreze din 07.01.1982 si pina in prezent ,fara a avea intreruperi ,cita ... (vezi toată discuția)
La data de 01-11-97,am întrat în pensie gradul 3 de invaliditate, ... Cristea Daniel Cristea Daniel La data de 01-11-97,am întrat în pensie gradul 3 de invaliditate, pina în anul 2020,cind am ieșit la pensie limita de virsta, ași dori sa știu dacă am ... (vezi toată discuția)
Cand ma pot pensiona? lolachi lolachi Buna seara! A-si dori o lamurire cu privire la anul cind ma pot pensiona anticipat. Am virsta 53 ani, nascuta in martie 1958. Din anul 1982 pina in anul 2009 ... (vezi toată discuția)