Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Cumpararea de vechime contributivitate pentru pensie ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Cumpararea de vechime contributivitate pentru pensie ...

Cumpararea de vechime contributive pentru pensie la limita de virsta se face pina la 31 Decembrie 2024.
Se poate cumpara aceasta vechime inainte de depunerea dosaruli de pensie?
Data de 31 Decembrie reprezinta data limita la care se poate cumpara vechime sau daca ai depus dosarul in Decembrie si raspunsul vine dupa 45 zile cind ai informatia exacta cita vechime mai trebuie pentru completarea celor 15 ani contributivi, poti cumpara vechimea si dupa 1 Ianuarie 2025?
Ca să nu vă complicați, cumpărați acum toți anii de care aveți nevoie.
Dar cumpărați și câteva luni în plus ca să nu vă treziți cu surprize.
Vechimea in munca nu se poate cumpara...doar stagiu de cotizare la pensie se poate cumpara prin astfel de procedeu.