avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2014 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua, dacă copilul a întrat la facultate ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua, dacă copilul a întrat la facultate privată se ...

Bună ziua, dacă copilul a întrat la facultate privată se mai plătește pensie alimentara
Cel mai recent răspuns: Liliana Gradinaru , Avocat 19:08, 18 Septembrie 2024
Buna ziua!
Da,pana termina facultatea sau pana la 26 de ani daca mai urmeaza alte studii.
Daca studiaza, da, se intretine copilul major, independent ca urmeaza cursuri cu plata sau nu, private sau de stat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pina cind se plateste pensia de intretinera(pensia alimentara)? valeriamogos valeriamogos sotul meu are de platit pensie alimentara, conform instantei judecatoresti, pina la terminarea studiilor dar nu mai mult de virsta de 25 ani. Ce se intimpla ... (vezi toată discuția)
Sunt divortata am 2 copii in custodie.cel mare a implinit 18 ... Emes Emes Sunt divortata am 2 copii in custodie.cel mare a implinit 18 ani .A intrat la facultate.E drept ca tatal lui sa nu mai plateasca pensie alimentara?Dupã ... (vezi toată discuția)
Pensie alimentara Milos Alexandru Milos Alexandru Buna ziua, Bunul meu prieten plateste fiului sau pensie alimenatara desi fiul sau are deja 24 ani si a terminat anul acesta facultatea la zi. Eh, intrebarea ... (vezi toată discuția)