Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua, dacă copilul a întrat la facultate ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua, dacă copilul a întrat la facultate privată se ...

Bună ziua, dacă copilul a întrat la facultate privată se mai plătește pensie alimentara
Buna ziua!
Da,pana termina facultatea sau pana la 26 de ani daca mai urmeaza alte studii.
Daca studiaza, da, se intretine copilul major, independent ca urmeaza cursuri cu plata sau nu, private sau de stat.