Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Cine cerceteaza deconturile fictive, si ce infractiune ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Cine cerceteaza deconturile fictive, si ce infractiune se comite ...

Cine cerceteaza deconturile fictive, si ce infractiune se comite fals informatic?
Buna ziua

In functie de care este partea pagubita si cum s-au facit acele falsuri.

Putem vorbi de evaziune fiscala, de fals si uz de fals, furt, furt calificat, acces neautorizat la un sistem informatic, etc...