Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua , ce este de făcut în situația în care ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua , ce este de făcut în situația în care după divorț ...

Bună ziua , ce este de făcut în situația în care după divorț fosta soție a luat toate actele de proprietate din una dintre casele pe care le deținem ? Nu ajungem la un numitor comun asupra bunurilor comune pt a le împărți. Și aș dorii sa merg la tribunal dar nu am acele acte de proprietate. Actele erau în mai multe exemplare pt fiecare parte. Multumesc
mergeti la instanta si solicitati prin actiune sa depuna actele la dosar
Nu va trebuie actele in original, sunt suficiente copiii pentru a intraduce actiune de partaj.

Daca nu aveti nici copii, scoateti de la cadastru extras de informare in care veti regasi nr actului si scoateti dupicat de la notariatul unde a fost incheiat. Duplicat exista si la administratia financiara si va pot da si ei copie dupa acte.