avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1948 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Semnare situatii financiare ale unei societati
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Semnare situatii financiare ale unei societati

Situatiile financiare ale unei societati pot fi semnate de un angajat al departamentului contabil care nu este membru CECCAR?
Departamentul contabil poate fi condus de catre o persoana care nu este membru CECCAR?
Ultima modificare: Vineri, 20 Septembrie 2024
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Toate societățile comerciale au nevoie de contabil autorizat/atestat? semnătura administratorului nu-i suficientă? marcel.damaschin marcel.damaschin Orice societate are nevoie de contabil autorizat/atestat? Semnatura administratorului nu-i suficienta? Evident, nu includ si vizarea bilantului anual. Multam! (vezi toată discuția)
Pfa contabilitate primara si resurse umane romicichi romicichi Buna ziua. Lucrez la un SRL pe post de contabil (am studii economice superioare). In septembrie anul acesta am absolvit cursurile de inspector resurse umane. ... (vezi toată discuția)
Semnare bilant camicami camicami Ma aflu in urmatoarea situatie: am promovat examenul de acces la profesia de expert contabil,sunt in perioada de stagiu intensiv urmand ca in octombrie sa ... (vezi toată discuția)