avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1948 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna dimineata Recent am avut acces la cartea de munca ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna dimineata Recent am avut acces la cartea de munca in format ...

Buna dimineata
Recent am avut acces la cartea de munca in format electronic
Sotul meu nu are nici o intrare inainte de 2011 cand a inceput sistemul electronic (stagiu militar plus restul de approx 5 ani de la diferiti angajatori )
Initial am crezut ca CNPP nu a avut acces la cartea lui de munca , dar am gasit si descarcat prima pagina din cartea de munca din contul lui
Ce trebuie sa facem ca anii lucrati prior sa fie adaugati
Multumesc anticipat pentru raspunsuri
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:39, 20 Septembrie 2024
1. Nu exista carte de munca in format electronic.

2. Daca carnetul de munca al sotului dvs a fost scanat, datele consemnate in carnet trebuiau sa apara in contul de pe site-ul CNPP.

3. Un carnet de munca scanta de CNPP are aceeasi valoare juridica ca si un carnet de munca nescanat.

4. Operatiunea de scanare s-a finalizat cam pe la sfarsitul anului 2014.
Si ce pot eu sa fac daca nu au fost scanati anii inainte de 2001 , unde as putea sa ma adresez ca sa rezolv aceasta problema , multumesc
Imi cer scuze cred ca mai jos in intrebarea initiala am pus 2011

Cornel Vasile a scris:

1. Nu exista carte de munca in format electronic.

2. Daca carnetul de munca al sotului dvs a fost scanat, datele consemnate in carnet trebuiau sa apara in contul de pe site-ul CNPP.

3. Un carnet de munca scanta de CNPP are aceeasi valoare juridica ca si un carnet de munca nescanat.

4. Operatiunea de scanare s-a finalizat cam pe la sfarsitul anului 2014.

Ultima modificare: Vineri, 20 Septembrie 2024
Anamaria Spatacean, utilizator
Operatiunea de scanare s-a terminat, situatie in care nu mai puteti face ceva in aceasta privinta.

obs.
Nu mai citati ras
punsurile.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Carte de munca nescanata emilia-gabriela emilia-gabriela Buna seara, Sotul meu a constatat din intamplare urmatoarea problema la locul de munca: Persoana care se ocupa cu cartile de munca a omis sa-i duca ... (vezi toată discuția)
Cum se procedeaza cu cartile de munca care nu au fost scanate? nicoloff nicoloff BUNASEARA AM PE CINEVA IN FAMILIE CARE MUNCESTE IN TURCIA SI AR DORI SA MUNCEASCA PE CARTEA DE MUNCA DIN ROMANIA PE CARE O ARE DESCHISA DIN 1988 PANA IN 1990 ... (vezi toată discuția)
Date lipsĂ vechime În baza electronicĂ gnstanescu gnstanescu Bună ziua și la mulți ani pe 2022! Am o problemă: deși mi-am făcut cont de autentificare pe site-ul CNPP.RO, în contul meu nu apare înregistrat nimic ... (vezi toată discuția)