Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Bună ziua, mai nou am fost emis un ordin de ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Bună ziua, mai nou am fost emis un ordin de protecție provizoriu ...

Bună ziua, mai nou am fost emis un ordin de protecție provizoriu din partea fostei soții. Joi trebuie să mă prezint la judecătorie, ce ar trebui să fac ? Am înțeles ca este avocat din oficiu. , eu nu am văzut-o pe fosta soție de circa 6 luni . Am avut un schimb de replici la telefon și mesaje . . Ce se întâmplă acolo , nu am mai fost în situația de față , mulțumesc anticipat.
Ce sa se întâmple, o sa vedeți la fata locului.Prin violenta psihologica se înțeleg și mesaje de amenințare,nr mare de mesaje care pot fi o hartuire psihica etc.Sau va angajați av sau mergeți pe mana av din oficiu și sperați sa nu va yreziti cu brățară la picior..