Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua am primit citatie de divorț și soțul meu ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua am primit citatie de divorț și soțul meu mă amenința ...

Bună ziua am primit citatie de divorț și soțul meu mă amenința că cere in instanța să nu mai intru în casa pe care am făcut-o împreună. Poate să-mi interzică instanța să mai intru în casă până la partaj?
Se poate și asa ceva.
Depinde de mai multe...și de motive..

CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Simple amenințări,în astfel de momente la supărare oamenii spun multe..
Mulțumesc! Dar vă rog să-mi spuneți care ar fi motivele pentru care un judecător ar aproba cererea de interdicție de a intra în casa noastră pe care am ridicato împreună . Presupun că nu o să spună că îi este frică de mine.baiatul nostru locuiește în casa noastră eu nu mai stau acolo să nu pot să-mi vizitez copilul.( Este in stare să facă asta am fost împreună 25 de ani.Stiu de ce este in stare) Mulțumesc frumos domnule avocat și aștept răspunsul dumneavoastră.

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Simple amenințări,în astfel de momente la supărare oamenii spun multe..

Un ordin de protecție poate sa fie încuviințat doar pt violente fizice, psihice amenințări dovedite cu martori,violenta fizica dovedita cu certificat medico legal etc.
Ordinul de protecție se da insa provizoriu și nu definitiv.

Prima persoana din România care a avut brățară la picior pentru a fi monitorizata si-a tăiat brățara.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat