Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cum se procedeaza cu citarea conform art 95 cod ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cum se procedeaza cu citarea conform art 95 cod procedura civila????

va rog mult sa ma lamuriti si pe mine cine face citarea prin publicitate conf art. 95 cod procedura civila??? eu ca si creditor sau instanta????
art. 95 (2) specifica: citarea prin publicitate se face afisandu-se citatia la usa instantei, se publica in M.Of si intr-un ziar de larga circulatie.........creditorul trebuie sa le publice????
Citarea prijn publicitate se face de catre instanta. Rar veti intalni publicarea in M.Of. a unei citatii
instanta va afisa la usa acesteia.
citarea prin publicitate se face pe cheltuiala creditorului, si aveti grija aparitia ziarului sa fie cu 15 zile inainte de termenul de judecata.
in m. of. nu am intalnit situatii sa se publice.