Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Care este cuantumul penalităților pe zi de ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Care este cuantumul penalităților pe zi de întârziere și ...

Care este cuantumul penalităților pe zi de întârziere și cum se calculează pentru neplata unor facturi? Din ce zi începe sa curgă penalitate? Se calculează pentru fiecare factura în parte?
Buna ziua

Cuantumul penalitatilor (procent si/sau valoare maxima) este prevazut in contract.

Penalitatile incep de obicei sa se calculeze incepand cu ziua urmatoare scadentei.

Da, se calculeaza pt fiecare factura in parte.