Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua! Detin un apartament achitat cash. Ce tip de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua! Detin un apartament achitat cash. Ce tip de credit ...

Buna ziua! Detin un apartament achitat cash. Ce tip de credit pot sa accesez? Si daca pot sa girez cu apartament pe care il detin.
Mergeti pe la mai multe banci comerciale si informati-va ce oferta de creditare are fiecare banca.
Daca vreti sa garantati creditul prin ipoteca, aveti sanse mari sa primiti un credit de nevoi personale.

Evitati IFN-urile.
Dapix, utilizator
Buna ziua

Nu conteaza cum ati dobandit un imobil. Cash, credit, mostenire, donatie etc....

Puteti lua orice credit pentru care indepliniti conditiile de acordare.

Conditiile difera de la banca la banca. Ganditi-va ce anume vreti sa luati cu credit ala si apoi verificati eligibilitatea si conditiile cu bancile.

Cum a spus si @Dapix, evitati IFN-urile.