avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2015 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua! Detin un apartament achitat cash. Ce tip de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua! Detin un apartament achitat cash. Ce tip de credit ...

Buna ziua! Detin un apartament achitat cash. Ce tip de credit pot sa accesez? Si daca pot sa girez cu apartament pe care il detin.
Cel mai recent răspuns: BogdanGri , utilizator 20:58, 27 Septembrie 2024
Mergeti pe la mai multe banci comerciale si informati-va ce oferta de creditare are fiecare banca.
Daca vreti sa garantati creditul prin ipoteca, aveti sanse mari sa primiti un credit de nevoi personale.

Evitati IFN-urile.
Ultima modificare: Vineri, 27 Septembrie 2024
Dapix, utilizator
Buna ziua

Nu conteaza cum ati dobandit un imobil. Cash, credit, mostenire, donatie etc....

Puteti lua orice credit pentru care indepliniti conditiile de acordare.

Conditiile difera de la banca la banca. Ganditi-va ce anume vreti sa luati cu credit ala si apoi verificati eligibilitatea si conditiile cu bancile.

Cum a spus si @Dapix, evitati IFN-urile.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Banciile primesc angajament in scris de la datornici in care,datornicul se angajeaza ca ,va achita lunar o suma minima in contul datoriei ? neri neri In situatia in care,o persoana a imprumutat o suma de bani de la o banca,de vreo trei ani,iar intre timp a ramas fara serviciu neachitand pana acum aproape ... (vezi toată discuția)
Intrebare! Kathleen Kathleen Sunt in vanzare cu apartamentul. Am primit un avans pe apartament si am fost la notar pentru a intocmii un Antecontract ,fiindca cumparatorul vrea sa puna in ... (vezi toată discuția)
Proprietate cumparata impreuna cu cineva ValiVN ValiVN Buna Ziua ! Am o nedumerire si va rog sa ma ajutati cu cateva informatii , in limita posibilitatilor. Vreau sa cumpar un apartament impreuna cu prietena mea ... (vezi toată discuția)