avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 473 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Salut mia venit sa dau indemnizația înapoi ce ie de ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Salut mia venit sa dau indemnizația înapoi ce ie de făcut ...

Salut mia venit sa dau indemnizația înapoi ce ie de făcut
Cel mai recent răspuns: CHKa , utilizator 12:59, 28 Septembrie 2024
Buna ziua

Despre ce indemnizatie este vorba? Si de ce este subiectul legat de codul rutier?

care sunt motivele care au stat la baza cerererii de restituire?
Mia venit un plic .dela primărie .eu având indemnizația pe copil .acum mia venit după 6 luni sa platesc mai bine de jumătate de indemnizație inapoi.dece?

BogdanGri a scris:

Buna ziua

Despre ce indemnizatie este vorba? Si de ce este subiectul legat de codul rutier?

care sunt motivele care au stat la baza cerererii de restituire?

Pe acea hartie de la Primarie scrie ( sau ar trebui sa scrie ) de ce va cer sa restituiti indemnizatia . Poate ca s-a dovedit ca , de fapt , dvs. nu va cresteti copilul , nu locuiti cu el , e doar un exemplu . Sau - alt exemplu - ati lucrat in acest timp si ati castigat mai mult decat va permite legea .
Ultima modificare: Sâmbătă, 28 Septembrie 2024
CHKa, utilizator
As putea vorbi cu dumneavoastră în privat sa va pot trimite o poza cu foaia care mia venit poate dumneavoastră știți despre ce e vorba ?


CHKa a scris:

Pe acea hartie de la Primarie scrie ( sau ar trebui sa scrie ) de ce va cer sa restituiti indemnizatia . Poate ca s-a dovedit ca , de fapt , dvs. nu va cresteti copilul , nu locuiti cu el , e doar un exemplu . Sau - alt exemplu - ati lucrat in acest timp si ati castigat mai mult decat va permite legea .

Puteti scrie aici , pe forum , sau pe profilul meu pe mesaj privat ce scrie in acea adresa . Desigur , fara nici un nume de persoana , eventual nici de localitate .
Ultima modificare: Sâmbătă, 28 Septembrie 2024
CHKa, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract de ajutor social si indemnizatie crestere copil.. Snqm31 Snqm31 Bună seara.. Am mai scris pe aceasta tema dar acum am aflat un mic detaliu.. Am auzit ca se poate face un contract pentru a primi bani pentru nou ... (vezi toată discuția)
Retragere plangere contra unei sume de bani, angajament de plata xtreme27 xtreme27 Salut. Am o problema mai delicata . S-au postat de pe fb meu niste poze 18+ cu o fata . Si acum tot primesc amenintari sa platescc o suma de bani precum sa mi ... (vezi toată discuția)
Suspendare permis - va rog sa-mi dati un raspuns urgent annamarryia annamarryia Buna ziua. Sotul meu a primit ieri un plic de la IPJ precum ca i s-a suspendat permisul pentru 90 de zile conform art 102 alin 3 lit E din oug 195/2002, Scrie ... (vezi toată discuția)