Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna seara .Cum pot verifica daca datele din ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna seara .Cum pot verifica daca datele din Adeverinta cu salarii ...

Buna seara .Cum pot verifica daca datele din Adeverinta cu salarii si toate veniturile realizate,conform Anexei 6 L.360/2023,luata de la firma la care am lucrat,sunt corecte??Salariile si veniturile sunt inainte de 2001.Salariile din aceasta anexa sunt ,uneori mult mai mici decat salariul de baza(tarifar)din Carnetul de munca.De mai multe ori acest salariu realizat,adunat cu spor vechime,ore de noapte ore suplimentare prime,este mai mic decat Salariul de baza(tarifar).Mentionez ca niciodata nu am avut ore lipsa invoiri sau concedii medicale.De aceea Intreb, cum pot consulta Statele de plata de la firma,cum pot proceda,conform carei legi.art. alin. ceva??Pentru orice informatie Avizata adica sa ma pot folosi de ea,Va multumesc anticipat,.
yonica09, utilizator