avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1112 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... SOMAJ TEHNIC - Buna ziua, am fost nevoiti sa apelam la ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

SOMAJ TEHNIC - Buna ziua, am fost nevoiti sa apelam la somaj tehnic 75% in luna ...

Buna ziua, am fost nevoiti sa apelam la somaj tehnic 75% in luna septembrie 2024 pentru 3 angajate (sume platite de angajator)
Va rog sa-mi spuneti :
a) pentru venitul brut al fiecareia se acorda deducere personala?
b) trebuie platita Contributia Asiguratorie de Munca (2.25%) sau doar Sanatate (10%) si Pensii(25%)?
Multumesc.

Alte discuții în legătură

Buna ziua , am lucrat 5 luni si 12 zile la un angajator care ... 2017ali 2017ali Buna ziua , Am lucrat 5 luni si 12 zile la un angajator care mi a inregistrat contractul de munca in revisal dar nu a platit nici o contributie pt mine .am ... (vezi toată discuția)
Inregistrari contabile transferul contributiilor garleanu garleanu Avind in vedere modificarile privind transferul contributiilor de la angajator la angajat,adresez rugamintea prezentarii unei monografii cu inregistrarile ... (vezi toată discuția)
Oug 79/2017 lllllllll lllllllll Dupa intrarea in vigoare a OUG79/2017 angajatorul a schimbat salariul brut/ respectiv venitul net, in sensul ca au scazut pe fluturas, adaugand in schimb o ... (vezi toată discuția)