Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua. O firmă specializată în construcții ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua. O firmă specializată în construcții casă la cheie ...

Buna ziua.
O firmă specializată în construcții casă la cheie mi-a construit o casă fără să semnăm un contract.
Pe timpul construcției, mi-a cerut sume de bani pe care i-am plătit în contul firmei și pentru care mi s-au emis facturi avans pentru aceste sume.
La momentul încheierii lucrărilor pentru că hotărâsem să vând casa, mi s-a emis factura finală care specifica,,construcție casa la cheie cu piscina, grădină, etc., pe care am platit-o.
La câteva luni după vânzarea casei, firma constructoare ma chemat în judecată pentru o altă factură emisa după vânzarea casei cu aceeași specificație despre lucrările efectuate... casă la cheie cu piscina, grădină, etc. iar suma care apare în factura de două ori mai mare decât cea emisă la vânzarea casei.
Poate o firmă să emită două facturi pentru aceeași lucrare?
Mulțumesc mult.
lucrări ?
a stornat cumva prima factura? si mai lipseste ceva din poveste: nici o firma nu emite o factura si initiaza proces a doua zi. sigur ati avut discutii, ati protestat, poate, factura, etc.,