avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 600 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună seara! După 15 ani,pot cere tatălui ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună seara! După 15 ani,pot cere tatălui recunoașterea copilului? ...

Bună seara! După 15 ani,pot cere tatălui recunoașterea copilului? Copilul vrea sa își cunoască tatal, dar tatal nu vrea.

Alte discuții în legătură

Tatal nefiind trecut in acte are vreun drept asupra copilului? szidonia23 szidonia23 as vrea sa va intreb,in cazul in care in certificatul de nastere al copilului nu este mentionat tatal,.tatal are vre.un drept asupra copilului?la vizite de ... (vezi toată discuția)
Renuntarea benevola la drepturile parintesti in vederea adoptiei AncaElena48 AncaElena48 Buna ziua, Ma confrunt cu o problema legala si am nevoie de cateva lamuriri. Sunt insarcinata iar tatal copilului nu vrea sa isi asume responsabilitatea fata ... (vezi toată discuția)
Care este procedura ca sa il pot inregistra pe tatal biologic pe certificatul de nastere al copilului? GeorgianaAndronic GeorgianaAndronic Buna ziua. Am o fetita de 3 ani jumate. Dupa ce am nascut-o am facut singura certificatul de nastere iar acolo unde trebuia trecut tatal am preferat sa ramana ... (vezi toată discuția)