Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Calcul vechime in specialitate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Calcul vechime in specialitate

Buna ziua!
Va solicit sprijinul cu privire la calculul vechimii in specialitate. Unui CIM cu 2h/zi, la 4 saptamani lucrate ii corespund 1 saptamana vechime in specialitate. Dilema e situatia opusa: la 2 CIM a cate 8h/zi fiecare, 4 saptamani lucrate ce vechime in specialitate ii corespunde? Mentionez ca nu am regasit in baza legala niciunde acest caz....
Carp Mircea, utilizator
Multumesc
Despre ce perioada este vorba ? .. de unde ati luat calculul respectiv????