Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu fara plata. Contract determinat pe un an
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu fara plata. Contract determinat pe un an

Bună seara. Mi s-a oferit o oportunitate de a participa la o emisiune Tv. Eu sunt angajat pe perioada determinata in invatamant. Aș putea sa imi iau concediu fară plată pe o durată de 6 luni spre exemplu sau ar trebuii să îmi depun demisia de la locul de muncă?
Alexandru599, utilizator