avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 553 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Am luat mașina cu talonul mașinii perforat
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Am luat mașina cu talonul mașinii perforat

Am luat mașina și talonul mașini este perforat acel talon mai este valabil,mai pot repune mașina în circulație .
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:07, 13 Octombrie 2024
Puteto solicita eliberarea unui nou talon la DRPCIV.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Probleme duplicat talon MARTY1988 MARTY1988 Buna seara,astazi m-am intalnit cu o problema \"delicata\" pot spune , eu am o masina pe care am achizitionat-o acum 3 ani , tin sa mentionez ca , masina este ... (vezi toată discuția)
Bună ziua. de curând mi a fost reținut talonul cu drept de ... Ro5002 Ro5002 Bună ziua. De curând mi a fost reținut talonul cu drept de circulație 15 zile la o mașină mai veche care prezenta mai multe elemente de caroserie cu ... (vezi toată discuția)
Mai pot circula cu mașina dacă talonul are trecuta data înstrăinării si au trecut cele 30 de zile precizate in lege? Safranero Safranero Am achiziționat o mașină în luna iulie (22 iulie mai exact) in momentul respectiv fostul proprietar a scris înstrăinat si data înstrăinării pe talon ... (vezi toată discuția)