Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună ziua! Sunt in concediu de creștere copil , pe ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună ziua! Sunt in concediu de creștere copil , pe data de ...

Bună ziua! Sunt in concediu de creștere copil , pe data de 07-12-2024 copilul face 2 ani. Întrebarea mea este: dacă eu până să termin concediul de creștere copil m-aș angaja în altă parte la altă firmă în străinătate, ar trebuii să îmi dau demisia de la locul de munca anterior din care am intrat în concediu creștere copil? Doresc o lămurire, mulțumesc!
Va trebui sa va dati demisia de la locul de munca anterior de la care ati intrat în concediu creștere copil.