avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 602 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună dimineața! Sunt angajată ca și gestionar la o ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună dimineața! Sunt angajată ca și gestionar la o firmă ...

Bună dimineața!
Sunt angajată ca și gestionar la o firmă ( Agroconcordia) care până pe data de 22 octombrie 2024 are contract de închiriere cu un abator . După această dată nu știu ce se va întâmpla pentru ca la ședința de ieri, cea care a venit din partea lor nu a spus nimic concret asupra locurilor de muncă pe care le oferă în cadrul aceleași firme, ba chiar mai mult mi-a spus ca nu are post de gestionar sa imi ofere… practic ne obliga sa ne dam demisiile…as dori sa știu și sa îmi spuneți ce se poate face legal pe mai departe și care este următorul pas pe care trebuie sa îl fac ? Vreau sa precizez ca, împreună cu doamna au mai fost și 2 reprezentanți ai altor firme care și-au prezentat oferta de muncă , dar pentru a lucra la dânșii trebuie sa ne dam demisia de la actualul loc de muncă , apoi sa trecem printr-un interviu la celelalte firme și apoi sa vedem dacă ne angajează sau nu! Eu nu doresc sa îmi dau demisia de la Agroconcordia pentru ca acești domni nu procedează corect .
Mulțumesc !

Alte discuții în legătură

Demisie dragosxxx dragosxxx Buna ziua ,miam gasit acum recent un loc de munca ca consultant la mobila ,mam dus la interviu si mia spus cami ofera pt inceput 1100 si pe timp de vara ... (vezi toată discuția)
Itm, concediere, douã sãptãmâni H1z0 H1z0 Bună ziua, Numele meu este Ionuţ şi rog ca acele persoane care cunosc ori au avut situaţii similare să mă lămurească şi pe mine, dacă se poate în ... (vezi toată discuția)
Oferta angajare Morticia Adams Morticia Adams Recent am fost contactata de o firma de recrutare pt un post in vanzari, domeniul IT. Dupa lungi discutii am fost programata la un interviu cu ... (vezi toată discuția)