Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cum aflu cand pot valorifica un titlu de plata amis de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cum aflu cand pot valorifica un titlu de plata amis de ANRP, la CEC?

Pe pagina Ministerului de Finante pot citi ca:
Ministerul Finanţelor a efectuat plata titlului numarul xxxxxx, seria ANRP cu OP numar : xxxx din data 03.11.2017 număr recipisă consemnare xxxxxxx

Asta inseamna ca CEC a primit deja contravaloarea titlului in contul destinat platii acestuia, si deci pot sa valorific titlul?

Mentionez ca am fost la un sediu CEC si mi-au spus ca inca nu au primit banii de la finante (pentru a plati acest titlu), si nici nu-mi pot spune cand ii vor avea. Intre timp, titlul expira incet-incet si eu nu pot trece pe la CEC saptamanal pt ca nu sunt in Romania momentan :(
Danushka, utilizator