avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 429 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cum aflu cand pot valorifica un titlu de plata amis de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cum aflu cand pot valorifica un titlu de plata amis de ANRP, la CEC?

Pe pagina Ministerului de Finante pot citi ca:
Ministerul Finanţelor a efectuat plata titlului numarul xxxxxx, seria ANRP cu OP numar : xxxx din data 03.11.2017 număr recipisă consemnare xxxxxxx

Asta inseamna ca CEC a primit deja contravaloarea titlului in contul destinat platii acestuia, si deci pot sa valorific titlul?

Mentionez ca am fost la un sediu CEC si mi-au spus ca inca nu au primit banii de la finante (pentru a plati acest titlu), si nici nu-mi pot spune cand ii vor avea. Intre timp, titlul expira incet-incet si eu nu pot trece pe la CEC saptamanal pt ca nu sunt in Romania momentan :(
Ultima modificare: Sâmbătă, 19 Octombrie 2024
Danushka, utilizator

Alte discuții în legătură

Ordin de plata de la ministerul finantelor ptr titlu de la anrp betty_dumy betty_dumy Buna ziua. in data de 11 Mai 2015 tatal meu a primit titlu de plata de la Anrp . Pe situl ministerului finantelor apare ca Ministerul a efectuat plata ptr ... (vezi toată discuția)
Despagubiri anrp- virarea banilor catre cec bank bva9090 bva9090 Buna ziua. Problema mea este urmatoarea. In luna februarie a anului curent am fost la sediul anrp pt a depune dosarul pt emitarea titlului de plata iar ... (vezi toată discuția)
Buna ziua..in luna septembrie/2022, am primit titlul de plata ... Sofia2013$ Sofia2013$ Buna ziua..In luna septembrie/2022, am primit Titlul de Plata reprezentind contravaloarea transei intai de plata, conform Legii nr. 165/2013.Intrebarea mea ... (vezi toată discuția)