avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 453 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Deschidere cont pe Asociație
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Deschidere cont pe Asociație

Bună ziua.
Am facut o Asociație împreună cu 2 prietene ca si membri fondatori, Asociatia este de binefacere, pentru copii, bătrâni și familii care provin din mediu defavorizat.
Doresc sa deschid cont în banca și mi se cere o cerere înregistrată la Min. Justiție ca și benefiar real al Asociației.
Ma poate druma cineva unde trebuie sa ma adresez și care sunt pași de urmat?
Ultima modificare: Duminică, 20 Octombrie 2024
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Asociatie non profit adelinabratu adelinabratu am o fetita cu autism.as dori sa infiintez o asociatie pt a putea sa strang fonduri necesare terapiei.ma poate ajuta cineva la modul concret.am inteles de la ... (vezi toată discuția)
Infiintare fundatie medicala pentru copii cu autism alexbriban alexbriban buna ziua ,spuneti-mi va rog ce costuri implica infiintarea unei fundatii medicale pentru copii cu autism?? as dorii detaliat si actualizat , costuri ... (vezi toată discuția)
Infiintare ong! artemisdm artemisdm Va rog sa ma ajutati, intr-o problema! Doresc sa infiintez un ONG cu maxim 15 persoane, in domeniul social care sa functioneze in mediul rural! Care sunt pasii ... (vezi toată discuția)