avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1126 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Impozit pe venit persoana fizica
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Impozit pe venit persoana fizica

Buna seara,

Am 1 site pe internet din care mai castig cate ceva (intre 100 si 300 euro) lunar din publicitate. Ar trebui sa declar si sa platesc impozit la banii astia indiferent de cat castig int-un an? Exista bareme pentru persoane fizice? Cum se procedeaza?
Va multumesc.

Alte discuții în legătură

Impozit pe venit obtinut online EllyD EllyD Buna ziua, Am cateva site-uri online cu diverse subiecte. Pe fiecare am publicitate Google Adsense. Castig lunar cam 500 euro. Trebuie sa declar acesti bani ... (vezi toată discuția)
Activitate economica fara autorizatie automtics_rules automtics_rules Buna ziua, am avut ceva venituri din publicitate pe internet pe care le-am declarat la anaf ca si persoana fizica(neautorizata). Mai nou am auzit de la un ... (vezi toată discuția)
Infiintare offshore pentru venituri din afara tarii Marius1995 Marius1995 Salutare, Desfasor diverse activitati pe Internet. Am plecat de la sume mici si am reusit in cativa ani, reinvestind toti banii castigati sa ajung la sume ... (vezi toată discuția)