avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 596 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Pot sa beneficiezi de oug107/2024 privind anularea ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Pot sa beneficiezi de oug107/2024 privind anularea dobanzilor si a penalitatilor?

Am o datorie la primaria deva in urma unor lucrari la bloc{izolarebloc}. Pot sa beneficiezi de oug107/2024 privind anularea dobanzilor si a penalitatilor? Cum trebuie sa procedez?
Ultima modificare: Duminică, 20 Octombrie 2024
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: BogdanGri , utilizator 12:00, 20 Octombrie 2024
Nu. Doar pentru datoriile la bugetul de stat.
Buna ziua

OUG 107/2024 se refera in principal la creantele bugetare gestionate de ANAF (impozit pe venit, CAS, CASS, etc...).

Autoritatile locale pot alege sa implementeze prevederile OUG 107 si pentru creantele la bugetele locale, dar trebuie sa intrebati la primarie daca au adoptat o hotarare de consiliu local in acest sens.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am o datorie la primaria deva in urma unor lucrari la bloc{izolarebloc}pot ... cincora cincora AM o datorie la primaria deva in urma unor lucrari la bloc{izolarebloc}POT sa beneficiez dew prevederile oug 107/2024 privind anularea dobanzilor si a ... (vezi toată discuția)
Buna ziua amnistia fiscala 2024 se aplica și pentru debitul ... Madalina Sora Madalina Sora Buna ziua Amnistitia fiscala 2024 se aplica și pentru debitul dintr-o hotarare judecatoreasca civila ? Aveți mai jos răspunsul instantei ... (vezi toată discuția)
Ce inseamna legea 107/2024 nicu144 nicu144 Buna ziua. Chiar nu intelegem ce insemna legea 107/2024. Daca am datorii la anaf pe baza unui cereri care mi-a venit azi, o completez si scap de datorie? Am ... (vezi toată discuția)