avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 525 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... De ce fosta societate îmi spune că trebuie din ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

De ce fosta societate îmi spune că trebuie din salariile compensatorii ...

De ce fosta societate îmi spune că trebuie din salariile compensatorii să îmi oprească impozit și toate taxele
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 21:10, 21 Octombrie 2024
Pentru ca asa spune legea - in speta , Codul fiscal .
Salariile comepnsatorii nu sunt scutite prin lege de retinerea taxelor.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Salarii compensatorii ady1402 ady1402 buna ziua, mama mea beneficiaza de somaj si a primit si 8 salarii compensatorii, un salariu compensatiu este in valoare de 666.4 ron insa ea mai primeste doar ... (vezi toată discuția)
Plati compensatorii leusan leusan Dupa cate stiu platile compensatorii sunt scutite de plata impozitului.Este legal ca odata ce a incetat contractul de munca ,au incetat raporturile ... (vezi toată discuția)
Plati compensatorii IonAndrei IonAndrei Am si eu urmatoarea intrebare: Este legal si carei legi,art. ... ,aln. .... este corect sa se retina contributiile sociale (somaj,sanatate,pensii) la platile ... (vezi toată discuția)