avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 525 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna seara- Sunt in situatia in care angajatorul mi-a ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna seara- Sunt in situatia in care angajatorul mi-a propus ...

Buna seara,
Sunt in situatia in care angajatorul mi-a propus incheierea de comun acord a contractului de munca.
Potrivit CCM beneficiez pe langa 45 zile lucratoare, perioada de preaviz si de 3 salarii brute compensatorii.
In CCM nu este specificat ca salariile brute acordate se impoziteaza.
Intrebarea mea este, primesc valaoarea aferenta salariului brut sau net?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 05:19, 22 Octombrie 2024
Veti primi valoarea neta ... nu c.c.m reglementeaza daca se impoziteaza sau nu , ci Codul fiscal.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Somajul Srb Srb Pentru mine este ceva neclar in legatura cu aces subiect. Daca firma pleaca/restructureaza si ni se dau salarii compensatorii din care putem trai lejer sa ... (vezi toată discuția)
Cerere salarii compensatorii carlah carlah Buna ziua, Am si eu o rugaminte in a ma sfatui cum sa procedez pentru primirea salariilor compensatorii ce mi se cuvin odata cu incheierea CIM cu art.65 (1) ... (vezi toată discuția)
Salarii compensatorii vs adeverinta somaj anda.i anda.i Buna ziua , Salariile compensatorii acordate in perioada preavizului , in caz de concediere individuala , intra in calculul venitului brut pe ultima luna ... (vezi toată discuția)