Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna seara- Sunt in situatia in care angajatorul mi-a ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna seara- Sunt in situatia in care angajatorul mi-a propus ...

Buna seara,
Sunt in situatia in care angajatorul mi-a propus incheierea de comun acord a contractului de munca.
Potrivit CCM beneficiez pe langa 45 zile lucratoare, perioada de preaviz si de 3 salarii brute compensatorii.
In CCM nu este specificat ca salariile brute acordate se impoziteaza.
Intrebarea mea este, primesc valaoarea aferenta salariului brut sau net?
Multumesc
Veti primi valoarea neta ... nu c.c.m reglementeaza daca se impoziteaza sau nu , ci Codul fiscal.