Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Anul trecut am fost coasigurata prin sot. La câteva ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Anul trecut am fost coasigurata prin sot. La câteva luni dupa ...

Anul trecut am fost coasigurata prin sot. La câteva luni dupa aceasta m-am angajat pe o perioadă de 3luni. Intrebarea mea este mai sunt coasigurata? Deoarece de la CNAS i s-a spus soțului sa anunțe dacă voi lucra mai mult de 3 luni, dacă nu lucrez mai mult de 3 luni o sa imi pastrez in continuare calitatea de coasigurata.
Nu mai sunteti coasigurata, daca v-ati angajat.