avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 523 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Onorariul de succes al avocatului semnat pentru ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Onorariul de succes al avocatului semnat pentru reprezentarea ...

Onorariul de succes al avocatului semnat pentru reprezentarea la Tribunal rămâne activă și în cazul în care ne judecăm la apel? Pârâtul a făcut recurs….
Obiectul contractului semnat fiind reprezentarea în fata Tribunalului.
Cat reprezintă un procent rezonabil din suma câștigată ca onorariu de succes? Mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 12:08, 23 Octombrie 2024
Ce scrie în contract este aplicabil.
Suma este trecuta în contract.

Pentru apel ar trebui plătiți alti bani pare sa rezulte din ce spuneți.

București 2024
Ultima modificare: Miercuri, 23 Octombrie 2024
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Onorariu de succes (onorarii de succese ?!?) ContSters286016 ContSters286016 Salut! Am si eu o problema. Acum 6-7 luni am inceput un proces pentru primirea unei sume de bani (aproximativ 30000 lei) in baza raspunderii civile ... (vezi toată discuția)
Onorariu de succes poate fi ,,cheltuiala de judecata''? Simona Maria Simona Maria Buna ziua! Sunt avocat de putin timp si am urmatoarea situatie: am stabilit un onorariu de succes cu clientul; ajung in faza de executare si executorul imi ... (vezi toată discuția)
Contract de reprezentare in instanta pe legea 221/2009 Laurentiu_Andronic Laurentiu_Andronic Am un bunic care a fost deportat in Rusia in timpul razboiului, si ar intra sub incidenta Legii 221/2009. As dori sa obtin despagubiri pentru el, pentru ... (vezi toată discuția)