Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Onorariul de succes al avocatului semnat pentru ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Onorariul de succes al avocatului semnat pentru reprezentarea ...

Onorariul de succes al avocatului semnat pentru reprezentarea la Tribunal rămâne activă și în cazul în care ne judecăm la apel? Pârâtul a făcut recurs….
Obiectul contractului semnat fiind reprezentarea în fata Tribunalului.
Cat reprezintă un procent rezonabil din suma câștigată ca onorariu de succes? Mulțumesc!
Ce scrie în contract este aplicabil.
Suma este trecuta în contract.

Pentru apel ar trebui plătiți alti bani pare sa rezulte din ce spuneți.

București 2024
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat