Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... !!!Reținut permis cu autorizație valabila Buna ziua, ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

!!!Reținut permis cu autorizație valabila Buna ziua, in urma achiziționării unui autoturism nou de la ...

Buna ziua, in urma achiziționării unui autoturism nou de la reprezentata, in data 28.05.2024 de am fost oprit de poliție și mi s-a reținut carnetul de conducere plus dosar penal pe motiv că mașina nu ar avea autorizație de circulație valabila, deși aveam autorizație de circulație provizorie valabilă până la data de 24.06. 2024 deci mai aveam o lună la dispoziție sa înmatriculez mașina. Aștept plasarea cazului, toate organele competente au înțeles că nu am nicio vina însă se întârzie foarte mult și am.nevoie urgenta sa ies din tara unde am nevoie de permis. Poliția a dat vina pe reprezentanta, iar reprezentanta pe poliție, eu am rămas fără carnet și cu foarte multe probleme grave din aceasta cauza. Ce pot face???
Cataper, utilizator