Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Bună ziua , am primit o amendă pentru rovinietă în ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Bună ziua , am primit o amendă pentru rovinietă în Austria ...

Bună ziua , am primit o amendă pentru rovinietă în Austria , eu fiind plecat în concediu nu am avut cum să aflu de acest lucru , când am primit plicul era prea târziu pentru plată și am primit înștiințare ca va fi trimis în instanță , la ce mă pot aștepta ? Până nu primesc amenda nouă pot conduce pe teritoriul lor ?
erik229, utilizator
Buna ziua

Cei din Ungaria si Austria dau in general aceste amenzi la colectie catre societati romanesti de recuperare (Inkasso) care vor incepe sa va hartuiasca sa platiti o suma mult mai mare decat amenda plus penalitatile austriece.

Luati legatura cu direct cu austriecii: [ link extern ] /

Explicati-le situatia si vedeti ce pasi va indruma sa faceti.