Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Contributii salarii
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Contributii salarii

Buna seara,

Am o firma care a fost micro si a devenit impozit pe profit ... vrand nevrand :) de la 01.2010. Din cate am inteles declaratiile la contributiile pentru salarii le voi depune lunar si le voi plati la fel. Desi era trimestriala.!!!
Dar mai am o firma care era impozit pe profit si se declara o data la 3 luni , as vrea sa stiu daca si la aceasta tb sa depun lunar declaratiile la contributii sau ramane trimestrial???
Si daca am depus deja 100 si 102 la o firma azi, dupa care am vazut ca s-a modificat decontul 100 mai tb sa il depun o data pe 01.2010? sau ramane acesta care a fost primit de administratie?
declaratiile 100 si 102 contributii salariale le depuneti la toate firmele lunar indiferent cum a-ti depus pana acuma, iar plata contributiilor tot lunar ;
daca a-ti depus declaratia 100 si 102 si a fost preluata de administratie nu mai depuneti inca odata!