Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Daca faci un borderou de achizitie cu un pfa, cel de ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Daca faci un borderou de achizitie cu un pfa, cel de la care cumpar plateste impozit?

Buna, as dorii sa cumpar de la un pfa marfa(cos din lemn) pe borderou de achizitie. Cel de la care cumpar plateste impozit? Este vb de o valoare cam de 10.000 Euro.
maryus25 a scris:
as dorii sa cumpar de la un pfa marfa(cos din lemn) pe borderou de achizitie. Cel de la care cumpar plateste impozit? Este vb de o valoare cam de 10.000 Euro.

Buna ziua,
In relatia comerciala cu un PFA, cumparati numai pe baza de contract si factura.
Doar de la PF puteti face achizitii cu un "borderou de achizitie".