Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Ridicarea autoturismelor parcate pe proprietate privata
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Ridicarea autoturismelor parcate pe proprietate privata

Activez in cadrul unei companii de retail si ne confruntam cu problema parcarii autoturismelor (chiar si in decurs de cateva zile) in parcarea destinata clientilor.
Am afisat peste tot in parcare, faptul ca parcarea este permisa timp de maxim ore. Din pacate, aceasta masura se dovedeste a fi extrem de ineficienta.
Am apelat la primariile locale, in vederea ridicarii masinilor, parcate neregulamentar. Solicitarea este respinsa pe motiv ca parcarea respectiva nu tine de domeniul public.
Aveti idee care este reglementarea legala in acest sens? De ce instrumente legale ne putem folosi in vederea indepartarii acelor masini din parcarile magazinelor?

Multumesc
~ Conținut șters la cerere ~