Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... grupa 2 munca
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

grupa 2 munca

As dori sa stiu daca anii lucrati cu grupa 2 de munca cu 80% se iau in calcul la scaderea varstei de pensionare la limita de varsta. Va multumesc
Bineinteles ca sunt avuti in vedere la reducerea varstei standard de pensionare, dar sunt transformati in ani lucrati in procent 100%. Adica perioada va fi mai mica, respectiv va corespunde procentului de 80%.