Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Constructie hala - depozitare
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Constructie hala - depozitare

Salut,
Am cumparat recent un terent de aprox. 800mp pe care doresc sa construiesc o hala de 400mp pentru depozitare. Terenul se afla pe raza orasul Popesti-Leordeni, Ilfov, iar proprietar este firma la care sunt administrator(IMM). Exista vreo posibilate de a accesa fonduri structurale pentru constructia halei?
Se poate acorda finantare nerambursabila in limita a 200.000 euro, dar numai daca veti desfasura acolo activitate de depozitare pentru terti si/sau activitati anexe pentru transporturi (coduri CAEN din diviziunea 52xx). Trebuie determinata insa eligibilitatea firmei.
Holda Finance, Consultant credite si finantari